" ÇOCUKLARIMIZ SOKAKTA BÜYÜSÜN " 
 
 

Buharkent Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sağlık Bakanlığının katkılarıyla, ilçedeki başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak bisiklet dağıtıldı. "Çocuklar bilgisayar başında değil, sokaklarda büyüsün" fikrinden yola çıkılarak uygulanan projeyle, 100 çocuk bisikletine kavuşturuldu.

Buharkent Kaymakamlığımız, öğrenciler için bir projeye daha imza attı. Sağlık Bakanlığının temin ettiği bisikletlere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da yenilerini ekleyerek 100 öğrenci, bisiklet sahibi edildi. Bisiklet alacak öğrencilerin belirlenmesinde, derslerindeki başarıları ele alındı. Öğrenciler, hükümet konağının bahçesinde bir araya gelerek, bisikletlerini ve kasklarını Kaymakamımız Sn. Mehmet Deniz Arabacı ve Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Erol'dan teslim aldı. Bu proje sayesinde ilk kez bisiklet sahibi olan ve eskiyen bisikletini yenileme imkânı bulan çocukların sevinci yüzlerinden okundu.

Kaymakamımız " Bu projeyle çocuklarımızın bilgisayar başında değil de, sokaklarda büyümesini amaçlıyoruz. Sosyal ortamdan uzak, internetle meşgul çocukların gelişimi biraz eksik kalıyor. Onlara, yaz tatilinde yapacakları güzel bir aktivite sunduk" diyerek projenin amacını vurguladı. Karne hediyelerini teslim alan çocuklar, temsili bir bisiklet turu yaparak okullarına dağıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
    ÖNEMLİ LİNKLER