'' ÖKSÜZ-YETİM ÇOCUKLARIMIZLA DUYGUSAL MEKTUPLAŞMA ''
 

Buharkent Kaymakamlığı olarak küçük çaplı ama etkili bir bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyoruz. İlçemizde tespit ettiğimiz 24 öksüz/yetim çocuğumuza Kaymakamımızın imzasını taşıyan aşağıda fotoğrafını paylaştığımız mektuplar gönderildi. Bu mektuplarda özet olarak; çocuklarımızın anne veya babalarının hayatta olmadığının bilindiği, bu tarz zor durumlar karşısında güçlü olunmasının gerekliliğine vurgu yapan Kaymakamımız çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla “bir ağabeyin olarak, eğer annen/baban hayatta olsaydı ondan hediye olarak ne istediğini öğrenmek isterim” ifadesini kullandı.

Okul müdürlerimiz aracılığıyla tebliğ edilen mektupları, çocuklarımız öğretmenlerinin ya da aile fertlerinin müdahalesi olmaksızın, kendi el yazıları ile sadece kendi istekleri doğrultusunda duygulu cevaplarla taçlandırdı. Kapalı zarfla gönderilen cevapları makam odasında ilk açıp okuyan yine Kaymakamımız oldu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdüresi Ayşen Özger’in getirdiği mektupları beraber açıp okuduklarını ifade eden Kaymakamımız gelen dokunaklı ve cevaplardan sonra duygulu anlar yaşadıklarını ifade etti.

Bu projemiz kapsamında birçok çocuğumuz hatırlanmanın bile güzel olduğunu, bazıları ise ilk defa mektup aldıklarını ifade edip hediye talep etmedi. Bir çocuğumuz ise babasının Fenerbahçeli olduğunu, onu hatırlatması amacıyla Fenerbahçe forması istediğini belirtti. Sadece teşekkür edip kaymakamla tanışmak istediğini belirten ya da mütevazi taleplerde bulunan çocuklarımızın hepsine isteği doğrultusunda, isteği olmayanlara ihtiyaçları doğrultusunda SYDV marifetiyle hediyeler alındı. 24 çocuğun tamamına okul müdürlerinin odasında kaymakamımız ve SYDV Müdüremiz tarafından bisiklet, tablet bilgisayar, kitap, forma, ayakkabı, boyama seti gibi hediyeleri teslim edilip kendileri ile tanışma gerçekleştirilmiş oldu. Çocuklarımıza başka ihtiyaçları olduğunda yine mektup yazabileceklerini söyleyen Kaymakamımız onlarla tanışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her çocuğun özel olduğunu ancak bu çocuklarımıza pozitif ayrımcılık yapılmasının hakkaniyete daha uygun olacağını belirten Kaymakamımız bu fikri kendisine veren, rehber öğretmen olan eşine teşekkür edip bu çocuklarımıza yönelik çalışmalarının devam edeceğini, hepsine kılık kıyafet hediye alınacağını ve isteyenlerin yakında Çanakkale’ye düzenlenecek olan gezide yer alabileceğini söyledi. Bu çocukların isimlerinin ve fotoğraflarının haberde yer almamasının bilinçli olarak gerçekleştirildiğini söyleyen Kaymakamımız bu tarz projelerin her yerde artarak devam etmesini diledi.