‘Hayata Smaç Projesi Kapsamındaki Kurslar ve Etkinliklere Devam ' 
 

Proje kapsamındaki öğrenciler devlet kurumları ve kurumların işleyişini öğrenirken meslekleri tanıma şansı da buluyor. Önceki organizasyonda Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile kahvaltıda buluşup sohbet eden öğrencilerimiz şimdi de bu kapsamda Buharkent İlçe Jandarma Komutanlığını, İlçe Emniyet Amirliğini ve İlçe Entegre Hastahanesini ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretlerde öğrenciler kurumların işleyişini ve bu kurumlarda görev yapan meslek gruplarının çalışma şartlarını ve bu meslekleri edinebilmek için neler yapmaları gerektiğini öğrendiler.

Proje öğrencilerinden Naide ŞİMŞEK; 
‘’ Önceden asker ve polis gördüğümde çekiniyordum. Ancak şimdi asker ve polis abilerimizin çok iyi insanlar olduklarını, bizim huzurumuz ve güvenliğimiz için çalışan iyi insanlar olduklarını görmek beni rahatlattı. ‘’ dedi.

Göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı İlçe Garnizon Komutanı Hakan ATAŞ’a, İlçe Emniyet Amirliği Başpolis Memuru Emrah İZMİRLİOĞLU’na, İlçe Entegre Hastahanesi Müdür V. Murat YEŞİLAY’a teşekkür eden öğrencilerimiz önümüzdeki günlerde planlanan diğer etkinlikleri dört gözle beklediklerini ifade ettiler.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
    ÖNEMLİ LİNKLER